Na ile zabierają prawo jazdy za alkohol 1 promil

Jazda po alkoholu to przestępstwo, którego karalność w dużej mierze zależy od ilości alkoholu znajdującej się w naszym organizmie. W zależności od tej ilości możemy popełnić:

– przestępstwo z art. 178a par. 1 kodeksu karnego albo

– wykroczenie z art. 87 par. 1 kodeksu wykroczeń;

W ostatnich latach wprowadzono szereg przepisów mających na celu zaostrzenie odpowiedzialności karnej kierowców będących pod wpływem alkoholu. W praktyce Sądowej ilość alkoholu we krwi wskazuje się albo poprzez promile albo miligramach na litr wydychanego powietrza ml/l.

Zgodnie z prawidłowym przeliczeniem 1,00 promil alkoholu ‰ wyświetli na alkomacie wartość 0,476 mg/l.

W takim przypadku zgodnie z 178a kk ilość alkoholu będzie wskazywała, iż popełniliśmy przestępstwo.

Za przestępstwu z art. 178a par. 1 kodeksu karnego grozi: kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz na podstawie art. 42 par. 2 kodeksu karnego zakaz prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat do lat 15. W przypadku osoby, które ponownie popełnia przestępstwo jazdy po alkoholu może to być nawet kara dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów.

W praktyce jednak przy tego typu ilości zakaz prowadzenia pojazdów będzie orzeczony przez Sąd na okres 3 lat tj. na minimalną wartość. Oczywiście, każda sprawa jest inna i każdą sprawę należy oceniać indywidualnie. O tym czy prawo jazdy zostanie zabrane za alkohol na 3 lata będzie decydować: sposób jazdy, zachowanie podczas kontroli, długość przejechanego dystansu po alkoholu, godzina jazdy oraz inne czynniki, które mogą decydować zabraniu prawa jazdy za alkohol na 3 lata.

Czy mogę uzyskać mniejszą karę niż zakaz prowadzenia pojazdów na okres 3 lat?

Odpowiedź brzmi: TAK

Przy ilości 1 promila w wydychanym powietrzu istnieje dość duża szansa, iż Sąd karny może pozytywnie rozważyć Twój wniosek o warunkowego umorzenie postępowania. W wyniku takie wniosku Sąd może:

– orzec zakaz prowadzenia pojazdów na 1 rok;

– orzec zakaz prowadzenia pojazdów na 2 lata;

– odstąpić od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów;

Warunkowe Umorzenie postępowania – przy przestępstwie z art. 178a § 1 k.k. – adwokat jazda po alkoholu

Aby móc skorzystać z warunkowego umorzenia postępowania w przypadku jazdy po alkoholu z art. 178a kk. musisz sam, albo za pomocą swojego obrońcy złożyć odpowiednio uzasadniony wniosek o warunkowe umorzenie.

 

Nam wielokrotnie udało się uzyskać dla klientów, którzy mieli 1 promil alkoholu we krwi mniejszą karę niż 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów. Nie wierzysz? Zobacz Wyroki wydawane w sprawach prowadzonych przez adwokata Ernesta Mocarskiego (referencje adwokat jazda po alkoholu)

http://178akk.pl/#referencje

Podsumowanie

W przypadku jazdy po alkoholu samochodem albo innym pojazdem mechanicznym przy zawartości alkoholu o stężeniu 1 promila Sąd zabierze Ci prawo jazdy na minimum 3 lata, chyba że spróbujesz uzyskać warunkowe umorzenie postępowania – www.178akk.pl

Adwokat Jazda po Alkoholu – art. 178a k.k.