Konsekwencją jazdy po alkoholu jest popełnienie przestępstwa z art. 178a kk albo wykroczenia z art. 87 k.w.
Po tym jak zatrzyma nas Policja i elektronicznie zatrzyma nam prawo jazdy, koniecznym jest, aby to prokurator zatwierdził zatrzymanie prawa jazdy– wszystkie o zatrzymaniu dowiesz się z poniższego artykułu:
Zatrzymanie przez Policję za jazdę po alkoholu – co robić podczas Zatrzymania
W związku z powyższym w krótkim okresie czasu po naszym zatrzymaniu, na adres który podaliśmy podczas przesłuchania dostaniemy listem poleconym Postanowienie prokuratora zatwierdzające zatrzymanie nam prawa jazdy. Takie postanowienie jest wydawane na podstawie art. 137 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym. W każdym przypadku jeżeli uznajemy, że zatrzymania prawa jazdy nie było słuszne możemy odwołać się od takiego Postanowienia. Odwołanie polega na skierowaniu zażalenia do sądu właściwego do rozpoznania sprawy.
Zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od daty otrzymania Postanowienie. Takie zażalenie wnosi się za pośrednictwem Prokuratora, który wydał postanowienie. Szczególnie warto zaskarżyć postanowienie w przypadku wystąpienie okoliczności związanych z błędem pomiaru.
Warto przeczytać poniższy artykuł, aby więcej dowiedzieć się o błędzie pomiaru:
Zatrzymanie prawa jazdy za 0,10 mg/l alkoholu – adwokat jazda po alkoholu Warszawa
Wnosząc zażalenie musimy wskazać, że zaskarżamy je w całości. Podstawą zaskarżenia jest art. 137 ust. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym. W treści zażalenia musimy wskazać albo błędną ocenę materiału dowodowego lub błąd w ustaleniach faktycznych oraz wnosić o uchylenie zaskarżonego postanowienia.
W uzasadnieniu zaskarżonego Postanowienia należy wskazać, dlaczego dane postanowienie nie powinno zostać utrzymane. Przykładem może być właśnie wspomniany błąd pomiaru.
W sprawach jazdy po alkoholu zawsze możesz zgłosić się do adwokata Ernesta Mocarskiego –
https://178akk.pl
www.kancelaria-prawo-karne.pl